Płyta Lakier Fornir

Płyta laminowana, płyta lakierowana czy fornirowana to najczęściej wykorzystywane materiały w meblarstwie.

Płyta laminowana to płyta wiórowa pokryta cienką warstwą melaminatu. Dzięki temu imituje niemal każde drewno, kamień, metal a nawet beton. To opcja o najszerszym wachlarzu dekorów jakie są do wyboru. Występuje także w wersji NRO czyli jako trudno zapalna. Używamy najlepszej jakości płyt jakie występują na polskim rynku. Płyty firmy Egger, P Fleiderer czy Swiss Krono mają często nawet 3krotnie większą gęstość i trwałość jak meble z płyt laminowanych popularnych „sieciówek”

Z płyty lakierowanej produkuje się najczęściej widoczne boki mebla oraz fronty. Najczęściej lakieruje się płytę typu MDF, która występuje także w wersji wilgocioodpornej (często wykorzystywanej w meblach łazienkowych). Należy podkreślić,że płyta mdf wilgocioodporna ma zwiększoną odporność na wilgoć i wolniej chłonie wodę. Jednak nie jest całkowicie odporna na działanie cieczy i przy dłuższym kontakcie z wodą, napuchnie jak każda inna płyta. Lakierowanić możemy na dowolny kolor w tzw. połysku lub półmacie. Najbardziej powszechne palety kolorów to RAL i NCS.

Płyta fornirowana to płyta wiórowa oklejona cienką warstwą forniru czyli cienką warstwą drewna. Zarówno w dotyku jak i wyglądzie przypomina drewno. Tutaj także możemy zmieniać kolor poprzez bejcowanie/lakierowanie lub olejowanie. Jest to bardziej ekskluzywny wybór, nadający każdemu z mebli szczególny charakter.

Niektóre z naszych realizacji możecie Państwo znaleść w zakładce REALIZACJE.